من و هیچکس

آبگوشت کبک - طرز پخت
نویسنده : هیچکس - ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٥
 

عصر یکی از روزهایی که توی کلبه بودم دو تا از رفقا اومدن دیدنم ، گفتن که آبگوشت کبک میخوان ، رفتم براشون چندتایی زدم  البته اون دفعه عکس چندتا پرنده شکار شده گذاشتم دوستان خشتک اینجانب را پرچم کردند بنابراین از خیر گذاشتن عکسشان بگذریم ! به جای عکس صید عکس صیاد رو گذاشتم که خودم باشم و هر چی دلتون خواست فحشم بدید ! فحش رو باد میبره و من کبکش رو میخورم !

 

اما برای خوردن آبگوشت کبک من اونها رو بعد از اینکه تمیز میکنم حسابی خورد میکنم توجه داشته باشید که اونها رو با استخوان خورد کنید بعد چندتا فلفل دلمه و گوجه رو که از مزرعه چیدم با برگ گیشنیز و جعفری و پیاز و سیب زمینی ریختم تو قابلمه سنگی و زردچوبه ، فلفل و دارچین و کمی هم هل و برگ لیمو بهش اضافه کردم ، لازم به ذکره که قبلش باید نخود و لوبیا رو کمی نیم پز کرده باشین جدای از اونکه باید اونها رو چند ساعتی خیسونده باشین .

قابلمه سنگی رو گذاشتم توی اجاق آتیشی که توی پست قبلی عکسش هست تا آروم بپزه بعد هم نان تنوری که توش پر شده از پیازچه و تره رو گذاشتیم تو تنور همسایه تا زنش برامون بپزه عجب نانی شده بود !! بشب بود که آماده شد خداییش خیلی خوشمزه شده بود جاتون خالی عطری داشت !!! از ما که گذشت ولی آقایون متاهل رو توصیه میکنم بخورن مطمئن باشید هر گونه مشکل جنسی رو حل میکنه نیشخند و خانمهای باردار که اصلا دیگه جای خود دارد !!! در ضمن یکی از بهترین درمانها برای ضعف اعصاب و شب ادراری بچه ها هم هست .

توی کوه که بودم به این خرگوش کمیاب و در حال انقراض خاص کوهستان ایران که محلی ها بهش میگن موش خرگوش و یا خرگوش کوهی برخوردم خیلی فرصت کمیابی بود اونقدر بی زبون آروم بود که تونستم با موبایل تا چند متریش برم و ازش عکس بگیرم بعد هم بهش بیسکویت دادم اگه دوربین درست و حسابی دنبال بود شرکت مینو باید بابت عکسی که براش گرفتم بهم چند میلیونی جایزه میداد !!!

این هم عکس خرگوشی که شاید تا چند سال دیگه به خاطر دست اندازیهای ما در محیط طبیعیشون دیگه اونها رو روی زمین نبینیم